Ulaşım Saatleri

Ankara Metro Saatleri

Ankara Metro Saatleri saat kaçta başlıyor ? Ankara metro hatları ve durak bilgileri hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere sitemiz üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. Özellikle memur şehri olarak bilinen Ankara ilinde metro ve diğer toplu araçları oldukça fazla tercih edilmektedir. 2022 Ankara Metro güzergahları İnsanların gün içinde trafik diğer faktörlere takılmadan seyahat etmek için en çok kullandığı araç haline gelmiştir. 

Metro duraklara en yakın dolmuş güzergahları ile gitmek istediğiniz adreslere ulaşabilirsiniz.

Ankara Metro Güzergahı

Ankara metro güzergahı pek çok ana durak ve diğer aktarma seçenekleri ile vatandaşlara aktif olarak hizmet vermektedir. Yer altı ulaşım aracı için Ankaray ve diğer araçlar tercih edilmektedir. Ankara metro saatleri, resmi tatil günlerinde ve hafta sonlarında değişkenlik göstermektedir. Şehir içerisinde oluşabilecek yolcu yoğunluğuna göre dizayn edilen metro sefer saatleri bilgilerine aşağıdaki linklere tıklayarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz. 

Batıkent Metro Durakları

Çayyolu Metro Durakları

Kızılay Kızılay
Sıhhıye Necatibey
Ulus Milli kütüphane
Atatürk Kültür Merkezi Söğütözü
Akköprü Mta
İvedik Orta doğu teknik üniversitesi
Yenimahalle Bilkent
demetevler Tarım bakanlığı / Danıştay
Hastane Beytepe
Macunköy Ümitköy
Ostim Çayyolu
Batıkent Koru

 

Törekent Metro Durakları

Keçiören Metro Durakları

Batıkent Kızılay
Batı Merkez Adliye
Mesa Gar
Botanik Akm
İstanbul Yolu Aski
Eryaman 1-2 Dışkapı
Eryaman 5 Meteroloji
Devlet Mahallesi Belediye
Harikalar Diyarı Mecidiye
Fatih Kuyubaşı
Gop Dutluk
Osb Törekent Gazino

Ankara Metro Çalışma Saatleri

Ankara Metro çalışma saatleri sürekli olarak güncellenerek sitemiz üzerinde yayınlanmaktadır. Değişen sefer saatleri ve diğer ayrıntıları bu sayfadan takip edebilirisiniz. Seyahatiniz boyunca sıkıntı yaşamamak adına ilk ve son sefer saatlerini teyit etmenizde fayda vardır. Değişen sefer saatlerini bizlere “bize ulaşın” kısmından bildirebilirsiniz. Ankara metrosu çalışma saatleri hakkında ayrıntılar aşağıda verilmiştir.

 

Metro seferleri haftanın tüm günleri gece saat 01:00′ a kadar devam etmektedir. Ancak otobüs ve dolmuş saatlerinde bu saatler farklılık göstermektedir. Kızılay güzergahından kalkış yapacak olan metro trenleri son seferlerini 01:00’da gerçekleştirmektedir.

 

Sincan – Çayyolu Metro Saatleri 2022

Sincan Çayyolu metro saatleri günün erken saatlerinde hizmet vermeye başlayarak, gece geç saatlere kadar kesintisiz olarak çalışmaktadır. Ankara Metrosu‘nun en yoğun hatlarından biri olma özelliğini taşımaktadır. Üzerinde taşıdığı 36 adet ana istasyon ile en yoğun hat statüsüne sahiptir. Sinan ilçesinden Çayyolu güzergahına giden trenin ortalama sefer süresi 75 dakika olarak belirtilmiştir. 

Sincan Çayyolu Metro Sefer Saatleri:

  • İlk sefer saati: 06:00
  • Son sefer saati: 00:10

Çayyolu Sincan Metro Seferleri:

  • İlk sefer saati: 06:00
  • Son sefer saati: 00:35

Keçiören – AKM  Metro Saatleri 2022

Keçiören Akm metro seferler uzun yıllar sonra hizmete girmiştir. 2022 yılında faal olarak hizmet veren Keçiören metro istasyonu sayesinde Atatürk Kültür Merkezi ve diğer ana güzergahlara trafiğe takılmadan rahatlıkla gidebilirsiniz. Akm durağından aktarma yaparak Sincan – Çayyolu Metro Hattı aktarması yapabilirsiniz. Bu sayede gidebileceğiniz noktalara daha kısa bir sürede gidebilirsiniz. 

Keçiören Metro Saatleri:

  • İlk sefer saati: 06:00
  • Son sefer saati: 00:50

AKM Metro Saatleri:

  • İlk sefer saati: 06:00
  • Son sefer saati: 01:15

Ankara Hafta Sonu Metro Saatleri

Ankara hafta sonu metro saatleri genel hatlarıyla birlikte hafta içi günlerle neredeyse eşitlik göstermektedir. Hafta içi yoğunluğa göre aynı orantıda yoğunluk yaşandığı için Metrolar aktif olarak hizmet vermeye devam etmektedir. 

Ego genel müdürlüğü ego otobüslerinin normal hatlarda son sefer saati, Metro ve Ankaray işletmelerinin kızılay’dan son sefer saati 01.00 olarak ayarlanmıştır.

Metro istasyonlarında ego otobüsleri ile entegre ring servisi hizmeti sağlanmaktadır. Ankara Metro ve Ankaray vagonlarında bir arıza meydana geldiğinde 28 güzergahta ise saat ego otobüslerine yer vermektedir.

metro seferleri 01.00 e otobüslerin metro ring saatine göre dizayn edilmiştir.

 

Ankara metro Güzergahları sıkça sorulan sorular

1. Ankara metrosu çalışamaya kaçta başlıyor ?

Ankara metrosu haftanın her günü ilk durağı olan Çayyolu – Koru istasyonundan Kızılay istikametine sabah saat 06:00’da hareket etmeye başlamaktadır. Diğer duraklarda ilk hareket saati durak başına yaklaşık 4 dakika eklenerek hesap edilebilir. 

2. Ankara metrosu son seferi kaçta ?

Ankara metrosu her gün son seferini saat 01:00’da gerçekleştirmektedir. Çayyolu – Sincan yönünde çalışan trenler son seferini 00:35’de, Sincan – Çayyolu metrosu son seferini 00:10’da yapmaktadır.

3. Ankara metrosu 24 saat açık mı?

Ankara metro seferleri 24 saat esası ile çalışma yapmamaktadır. Metro seferleri her gün akşam 01:00 ile her sabah 06:00 arasında hizmet vermektedir. Bu saatler arasında aktif olarak çalışan metro bulunmamaktadır.

4 . Metro hafta sonu kaçta bitiyor ?

Ankara metro hatları hafta içi ve hafta sonu aynı saatlerde başlar ve biter. Metro güzergahlarında son sefer 01:00’de yapılmaktadır.

5. Kızılay metrosu saat kaça kadar açık?

Kızılay metrosu her iki yön içinde aynı saatte hizmet vermeyi bitirmektedir. Son olarak Kızılay metrosu hafta içi ve hafta sonu saat 01:00’a kadar açıktır.

6. Hafta sonlarında metro seferleri çalışıyor mu?

Ankara metro hatları haftanın her günü aktif olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Resmi tatil günlerinde metro sıklıklarında değişkenlik görebilirsiniz. 

7. Resmi tatil ve bayramlarda metro çalışıyor mu?

Metro seferleri haftanın her günü çalıştığı gibi resmi ve dini bayramlarda da hizmet vermektedir. Ankara metroları ve toplu taşıma araçları tatil günlerinde halk için ücretsiz olarak hizmet vermektedir. 

 

Son olarak Ankara Metro Saatleri Sezon ve Dönem Bazlı Değişiklik Gösterebilir. Lütfen Bu Detayı Göz Önünde Bulundurunuz. Oluşabilecek sorunlardan ve zararlardan web sitemiz sorumlu değildir. Gizlilik politikalarımıza menü kısmından ulaşabilirsiniz. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla alakası yoktur.

Diğer Minibüs Saatlerine Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Admin İle Bize Ulaşın Sayfasından Ulaşabilirsiniz.