Tramvay Saatleri

İzmir Tramvay Saatleri ve Durakları

İzmir Tramvay Saatleri hakkında merak ettiğiniz durak bilgileri ve güzergahları bu sayfada kolaylıkla bulabilirsiniz. Türkiye şehir içi yolcu taşımacılığında pek çok farklı ulaşım aracı tercih edilmektedir. Tramvay hatları da bu araçlardan bir tanesi olmaktadır, İzmir ili tramvay hatları ülkemizin en etkin kullanılan ulaşım aracıdır. Tramvay biletleri Üçkuyular, Alsancak, Göztepe, Bostanlı, Alsancak ve Konak ilçeleri biniş noktalarından rahatlıkla temin edilebilir. İskele gişelerinden kullanmak için tek kullanımlık kart alabileceğiniz gibi misafir yolcularımız için tek kullanım kartlar satılmaktadır. Tüm iskelelerde dolum makinaları 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. 

 

İzmir Tramvay Durakları 

İzmir Tramvay Saatleri ve  Durakları sabahın erken saatlerinde başlayarak gece geç saatlere kadar aktif bir şekilde hizmet vermektedir. Ülkemizin en uzun taşıma ağına sahip İzmir Tramvayı yıl içerisinde yaklaşık 200 milyon yolcuyu bir noktadan diğer bir noktaya ulaştırmaktadır. Yapılan araştırmalara göre İzmir Halkı yılda 72 kez Tramvay hatlarını tercih etmektedir. 

Konak Tramvay Saatleri

Konay tramvay saatleri haftanın her günü aktif olarak hizmet vermeye devam etmektedir. İzmir ili içerisinde yolcu taşıma kapasitesi en fazla hatlardan birisi olan Konak tramvayı gece saat 00:20’ye kadar sefer düzenlemektedir. Hafta içi, Cumartesi ve Pazar günleri sefer sıkları değişen tramvaylar için saatler aşağıda verilmiştir. 

Konak Tramvay Saatleri
Hafta İçi 
Saat Sıklık
06:00 – 20:00 Her 5 dakikada bir
20:00 – 00:20 Her 7,5 dakikada bir
Cumartesi Günü 
Saat Sıklık
06:00 – 20:00 Her 6 dakikada bir
20:00 – 00:20 Her 7,5 dakikada bir
Pazar Günü 
Saat Sıklık
06:00 – 00:20 Her 5 dakikada bir

 

Karşıyaka Tramvay Saatleri

Karşıyaka tramvay saatleri ve durakları en fazla tercih edilen tramvay güzergahı olarak bildirilmiştir. Sefer saatleri yolcu yoğunluk sayısında göre sürekli olarak güncellenmektedir. İzmir halkının refahı için haftanın her günü faal olarak hizmet vermeyi sürdürmektedir. 

Karşıyaka Tramvay Saatleri
Hafta İçi
Hareket Saatleri Sıklık
06:00 – 20:00 Her 7,5 dakikada bir
20:00 – 00:20 Her 10 dakikada bir
Cumartesi
Hareket Saatleri Sıklık
06:00 – 20:00 Her 7,5 dakikada bir
20:00 – 00:20 Her 10 dakikada bir
Pazar
Hareket Saatleri Sıklık
06:00 – 00:20 Her 10 dakikada bir
 

Konak Fahrettin Altay tramvay kaç dakika?

Fahrettin Altay hattı olarak bilinen Konak Tramvayı üzerinde 17 durak bulunmaktadır. İlk duraktan son durağa kadar geçen süre ise 28 dakikadır.

İzmir tramvayı en son saat kaçta?

İzmir tramvay seferleri haftanın her günü 06:00 ile 00:20 arasında sürekli olarak hizmet vermektedir. En son sefer saati gece yarısı 00:20 olarak bildirilmiştir.

Tramvay İzmir ne kadar?

Tramvay İzmir ücret tarifesi 2022 yılında güncellenerek sitemiz içerisinde yayınlanmıştır. İzmir Tramvay hattı ili sınırları içerisinde uygulanan yolcu taşıma tarifesine tabi olarak hizmet vermektedir. Standart Yolcu ücreti 3 TL, 65 yaş üzeri ve indirimli öğrenci ücreti 1.80 TL olarak uygulanmaktadır. Öğretmenler ve diğer benzer tarife ücreti 1.25 TL olarak uygulanmaktadır.
 

 

Yukarıda verilen tramvay saatleri resmi kaynaklardan teyit edilmiş olup ocak ayında güncellenmiştir. Sefer saatlerinde ve güzergah bilgilerinde değişiklik tespit ettiğiniz durumlarda bizlere “Bize Ulaşın” sayfamızdan bildirebilirsiniz. 

Son olarak tramvay saatleri idaresi tarafından zaman ve dönem bazlı değişiklik gösterebilir. Lütfen Bu Detayı Göz Önünde Bulundurunuz.

Diğer Tramvay Saatlerine Ulaşmak İçin Tıklayınız. 

Admin İle Bize Ulaşın Sayfasından Ulaşabilirsiniz.