İstanbul Tramvay Saatleri

İstanbul tramvay saatleri hakkında merak ettiğiniz tüm içeriklere hareket saati sitemiz üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. Türkiye nüfus sıralamasında ilk sırada olan İstanbul ilinde ulaşım ağı oldukça önem arz etmektedir. İl içerisinde konumlandırılmış pek çok ulaşım aracı bulunmaktadır. Sitemizde bulunan İstanbul dolmuş saatleri sayesinde tüm sefer saatleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Son yapılan sayımlara göre İstanbul ili içerisinde 17 milyon vatandaşımız ikamet etmektedir. Vatandaşlar özellikle sabah işe gidiş ve akşam iş çıkış saatlerinde tramvay saatlerine ihtiyaç duymaktadır. Tren hareket saatleri siz değerli vatandaşların ihtiyaçlarına göre sürekli olarak güncellenmektedir. Seyahat planlarınızı yapmadan önce ilk ve son sefer saatlerini teyit etmeniz mağduriyet yaşamamanız için oldukça büyük önem arz etmektedir. 

 

İstanbul tramvay güzergahları

İstanbul tramvay güzergahları 4 ayrı hat üzerinden vatandaşların hizmetine sunulmuştur. Tramvay güzergahlarına aşağıda verilen liste içerisinde ulaşabilirsiniz. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı 632 adet raylı araçla en büyük şehir içi raylı araç filosun sahiptir. İl içerisinde raylı hatların uzunluğu yaklaşık 119 kilometre olarak ölçülmüştür. Güncel olarak yapımına devam edilen hat uzunluğu ise 45 kilometre olarak belirtilmiştir.

Sefer saatlerine ve güzergahlarına erişmek istediğiniz tramvay güzergahlarına üzerlerine tıklayarak rahatlıkla gidebilirsiniz.

Genel tramvay güzergahları şu şekildedir;

İstanbul Tramvay Saatleri

İstanbul tramvay saatleri sabahın ilk ışıklarıyla hizmet vermeye başlamaktadır. Tramvaylar saat kaça kadar çalışıyor sorusunu merak eden kullanıcılarımız için; Gün içerisinde yoğun bir şekilde seferlerine devam eden tramvaylar son seferlerini ortalama akşam saat 23:50’de yapmaktadır. Verilen saatler resmi tatil ve izin günlerinde değişkenlik gösterebilir. Sefer saatlerinde ve ücret bilgilerinde değişiklik tespit ettiğiniz hatları “Bize Ulaşın” sayfamızdan bizlere iletebilirsiniz. Tramvay saatlerine aşağıda bulunan listeler aracılığıyla erişebilirsiniz.

İBB Tramvay ücretleri

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yönetilen Tramvay ücretleri 2022 yılı itibarıyla güncellenmiştir. Tüm ulaşım araçları tek hat tarifesi üzerinden ücretlendirilmiştir. Uzun hatlar üzerinden 2 binişlik bilet ücreti tahsil edilmektedir. 

İstanbulkart Akbil Fiyatları

  • Tam E-Bilet (Akbil – İstanbulKart): 3,50 TL
  • Öğrenci E-Bilet (Akbil – İstanbulKart): 1,70 TL
  • Sosyal E-Bilet (Akbil – İstanbulKart): 2,50 TL

İstanbul tramvay en son saat kaçta?

İstanbul tramvay en son saati 23:50 olarak bildirilmiştir. Bu saat bilgisi resmi tatil ve diğer günlerde değişkenlik gösterebilir. Lütfen bu detayı göz önünde bulundurunuz. Detaylı saat bilgileri için ilgili tramvay saat linklerine tıklayınız.

 

 

Son olarak dolmuş saatleri idaresi tarafından zaman ve dönem bazlı değişiklik gösterebilir. Lütfen Bu Detayı Göz Önünde Bulundurunuz.

Diğer Tramvay Saatlerine Ulaşmak İçin Tıklayınız. 

Admin İle Bize Ulaşın Sayfasından Ulaşabilirsiniz.