Tramvay Saatleri

Eskişehir Tramvay Saatleri

Eskişehir Tramvay Saatleri ve durak bilgileri hakkında işinize yarayacak tüm içeriklere sitemiz üzerinden rahatlıkla erişebilirsiniz. Öğrenci şehri olarak da bilinen Eskişehir ilinde ilçeler arası ulaşım oldukça büyük önem arz etmektedir. Üniversite güzergahından ve diğer ana güzergahlardan hareket eden tramvay hatları şehrin tüm noktalarına yolcu taşımaktadır. Şehir içerisinde 2 adet önemli üniversite bulunmaktadır. Eskişehir tramvay hattı bu iki üniversiteyi birbirine bağlamaktadır. Hat üzerinde toplam 74 durak bulunmaktadır ve hat uzunluğu 55 kilometre olarak ölçülmüştür. Tramvay ile seyahat etmek istemiyorsanız Dolmuş güzergahlarını da tercih edebilirsiniz.

Şehir içinde çalışan Eskişehir Dolmuş Saatleri İçin Tıklayınız. 

Eskişehir Tramvay Durakları

Eskişehir tramvay durakları 74 adet olmakla birlikte şehrin neredeyse tüm noktalarında aktif olarak görev yapmaktadır. Sabahın ilk ışıklarıyla hizmet vermeye başlayan tramvay seferleri gece geç saatlere kadar hizmet vermeye devam etmektedir. Tramvay hattı yıl içerisinde yaklaşık 184.672.634 yolcu taşımaktadır. 

Estram hatları

  • 1 Otogar – SSK
  • 3 Osmangazi Üniversitesi – SSK
  • 4 Otogar – Osmangazi Üniversitesi
  • 7 Osmangazi Üniversitesi – Çankaya Ring Hattı
  • 8 SSK – Batıkent Ring Hattı
  • 9 SSK – Çamlıca Ring Hattı
  • 10 Kumlubel – Opera – Çarşı – Şehir Hastanesi
  • 12 75.Yıl – Osmangazi Üniversitesi

Estram aktarma noktaları

Estram aktarma noktaları aşağıda detaylı olarak anlatılmıştır. 

  • Otogar güzergahından Sosyal Sigorta Kurumu (SSK) yönüne giden tramvaya binecek ve Opera ya da Eskişehir Osmangazi Üniversitesi yönünde giden tramvaya aktarma yapması gerekmektedir. 
  • Opera güzergahından gelen ve Sosyal Sigorta Kurumu (SSK) ya da Eskişehir Şehirler Arası Terminale gidecek olan yolcularımızın, Çarşı durağında inerek Otogar güzergahına giden tramvaya aktarma yapması gerekmektedir. 

Tramvaylar arası aktarma süresi 1 saat olarak belirlenmiş olup, 1 saat içerisinde otobüs veya tramvay hatlarına aktarma yapabilirsiniz. 

 

Eskişehir Tramvay Sefer Saatleri

Eskişehir Estram tramvay saatleri haftanın her günü sabah saat 05:40’da hizmet vererek, gece saat 23:20’ye kadar aralıksız hizmet vermektedir. Tramvay çalışma sıklığı günün yoğunluk saatlerine göre 5 dakika ile 10 dakika arasında revize edilmektedir. 

Günler Çalışma Saatleri
Pazartesi 05:40 – 23:20
Salı 05:40 – 23:20
Çarşamba 05:40 – 23:20
Perşembe 05:40 – 23:20
Cuma 05:40 – 23:20
Cumartesi 05:40 – 23:20
Pazar 05:40 – 23:20

Eskişehir tramvay saat kaçta bitiyor?

Eskişehir tramvay saatleri genellikle sabah saat 05:40’da başlıyor ve 23:20’de bitiyor. 75 durağı ile haftanın her günü aktif olarak yolculara hizmet vermektedir.

Eskişehir tramvay sabah kaçta başlıyor?

Eskişehir tramvay hatları hafta içi her sabah otogar güzergahından hareket ederek 05:35 saatinde çalışmaya başlamaktadır. Ssk durağından ilk sefer saati 06:10 olarak bildirilmiştir. Hatların ortalama kalkış süreleri 8 dakika olarak ölçülmüştür. 
 

Yukarıda verilen tramvay saatleri resmi kaynaklardan teyit edilmiş olup ocak ayında güncellenmiştir. Sefer saatlerinde ve güzergah bilgilerinde değişiklik tespit ettiğiniz durumlarda bizlere “Bize Ulaşın” sayfamızdan bildirebilirsiniz. 

Son olarak tramvay saatleri idaresi tarafından zaman ve dönem bazlı değişiklik gösterebilir. Lütfen Bu Detayı Göz Önünde Bulundurunuz.

Diğer Tramvay Saatlerine Ulaşmak İçin Tıklayınız. 

Admin İle Bize Ulaşın Sayfasından Ulaşabilirsiniz.