Ulaşım Saatleri

Bursa Teleferik Fiyatları

Bursa Teleferik Fiyatları ve saatleri hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere sitemiz üzerinden kolaylıkla erişebilirsiniz. Türkiye’nin ilk teleferik hattı olma özelliğini taşıyan bu hat 1963 yılında kullanıma sunulmuştur. Şehrin adeta simgesi haline gelen Bursa teleferik hattı 9 kilometre uzunluktadır. Teleferik hatlarının başlangıç istasyonlarına konumlandırılmış alışveriş dükkanları ve eğlence merkezleri teleferik hattını daha çekici bir hale getirmiştir. 

Bursa Uludağ kayak bölgesine ulaşım için en güzel alternatiflerden biri olan Bursa Uludağ Teleferiği ile oteller bölgesine kadar kolaylıkla seyahat edebilirsiniz. Teferrüç isimli semtten Uludağ teleferik hattını tercih ederek Karinna Otel ve My Mountain otelin bulunduğu oteller kısmına da ulaşma imkanına sahipsiniz. Teleferik hatları son derece sistemsel ve güvenlikli olarak inşa edilmiştir. Tüm bu güvenlik önlemlerine rağmen hava şartlarının iyi olmadığı zamanlarda hizmetlerine ara vermektedirler. 

Şehir içi ulaşımlarda Bursa Dolmuş Saatleri araçlarını güvenle tercih edebilirsiniz. 

Bursa Uludağ Teleferik Fiyatları

Bursa Uludağ teleferik fiyatları 2023 yılında güncellenerek sitemizde yerini almıştır. Gidiş ve geliş ücretlerinin ayrı ayrı alındığı teleferik sisteminde öğrenci ve tam bilet tarifesi uygulanmaktadır. Bursa Uludağ Teleferik Fiyatlarında güncelleme tespit ettiğinizde “Bize Ulaşın” sayfamızdan iletişime geçerek verilerin güncel kalmasını sağlayabilirsiniz. 144 kabin ile sürekli olarak hizmet veren teleferik sistemi güvenli ve konforlu bir seyahat vaat etmektedir. 8 kişilik kapasiteli kabinler iniş peronlarına geldiğinde yavaşlatılarak yolcuların rahat bir şekilde iniş ve binişini sağlamaktadır. Aerodinamik tasarıma sahip kabin yapısı sayesinde yolcular her türlü hava koşulunda gece – gündüz taşınmaktadır.

 

Bilet Türü Tek Yön Gidiş Geliş
Öğrenci 70 TL 90 TL
Tam 160 TL 180 TL
65 Yaş Üstü 25 TL 35 TL

 

Uludağ Teleferik Saatleri

Uludağ teleferik saatleri hemen hemen haftanın her günü aktif bir şekilde hizmet vermektedir. Tüm bu koşullara rağmen hava şartları ve diğer güvenlik önlemleri nedeniyle günün bazı saatlerinde hizmet vermeyi durdurabilmektedirler. 

Pazartesi : 09.00-21.00
Salı : 09.00-21.00
Çarşamba : 09.00-21.00
Perşembe : 09.00-21.00
Cuma : 09.00-21.00
Cumartesi : 09.00-21.00
Pazar: 09.00-21.00

Bursa teleferik gidiş geliş kaç dakika?

Bursa teleferik gidiş süresi: 20 dakika, dönüş süresi 20 dakika olmak üzere toplam 40 dakikadır. 

 

Son olarak Bursa Teleferik Fiyatları Sezon ve Dönem Bazlı Değişiklik Gösterebilir. Lütfen Bu Detayı Göz Önünde Bulundurunuz. Oluşabilecek sorunlardan ve zararlardan web sitemiz sorumlu değildir. Gizlilik politikalarımıza menü kısmından ulaşabilirsiniz. Sitemizin resmi kurum ve kuruluşlarla alakası yoktur.

Diğer Minibüs Saatlerine Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Admin İle Bize Ulaşın Sayfasından Ulaşabilirsiniz.