Antalya Havalimanı Taksi Ücretleri

Antalya Havalimanı Taksi Ücretleri, Akdeniz iklimi sayesinde yılın her mevsimi binlerce insanın ziyaretine uğramaktadır. Yıl içerisinde bu kadar yoğun insan trafiği, araba trafiğini de etkilemektedir. Bu nedenle ulaşımda yaşanabilecekleri önlemek için gelişmiş bir toplu taşıma sistemi oluşturulmuştur.
Oluşturulan ağ sayesinde isterseniz Antalya’nın merkezinde isterseniz de ilçelerinde rahatlıkla halk otobüslerini, dolmuşları ve tramvayları kullanabilirsiniz. Toplu taşıma ile uğraşmak istemiyorsanız taksi veya özel kiralık araçları da tercih edebilirsiniz.

Antalya Havalimanı Hakkında

İçindekiler

   Yıl içerisinde binlerce insanı konuk eden Antalya’nın önemli bir ulaşım merkezi olan Antalya Havalimanı, Muratpaşa ilçesinde bulunmaktadır. 1960 yılında hizmete başlamış bulunmakta olup günümüzde 13 milyar metrekarelik bir alana ulaşmıştır. Şehir merkezine çok uzak olmayan Havalimanı, yerli ve yabancı olmak üzere oldukça farklı hava yolu firmasına hizmet vermektedir.
   Turistik bir şehir olmasından dolayı havalimanı pek çok ziyaretçi tarafından tercih edilmektedir. Antalya’nın pek çok ilçesine oldukça yakın bir mesafede olduğundan ve havalimanı binasında pek çok transfer firması ve tur şirketleri bulunduğu için yolcuların ulaşım için seçenekleri artmaktadır. Bunların dışında havalimanında bulunan taksi duraklarda kullanılmaktadır.

Antalya Havalimanından İlçelere Nasıl Gidilir?

Bulunduğu konumdan dolayı hem şehir merkezine hem de ilçelerine ulaşım oldukça kolay olmaktadır.
Havalimanından ister otobüslerle isterse hava limanı servisleriyle gitmek istediğiniz noktaya rahat bir şekilde ulaşabilmektesiniz.
Ayrıca araç kiralama firmalarından ya da taksilerden de faydalanabilirsiniz.

Taksi
Havalimanından istediğiniz konuma konforlu bir şekilde ulaşmak için taksi en rahat ulaşım seçeneklerindendir. Taksi ücretlerine Haziran 2022’de zam yapılmıştır.
Antalya’da taksi için açılış ücreti 10 TL, kilometre başına ise 12 TL ücret alınmaktadır. İndi bindi ücreti ise 25 TL’dir. Bu ücretlendirmelere göre gitmek istediğiniz konumun hesaplamasını yapabilirsiniz.
Antalya Havalimanı’ndan şehir merkezine toplamda 16 kilometre mesafe bulunmaktadır. 16 kilometre üzerinden hesaplandığında tahmini olarak 200 TL tutacaktır. Eğer havalimanından Konyaaltı’na gitmek isterseniz 478 TL, Kemer’e ise 742 TL tutmaktadır.

Antobüs

Eğer yorgun değilseniz genellikle toplu taşıma araçları seçilmektedir. Antalya Havalimanı’ndan Şehir Otogarı’na 600 numaralı otobüs ile gidilebilmektedir.
İkinci bir seçenek olarak ise 800 numaralı Sarısu’ya giden otobüs bulunmaktadır.

HAVAŞ

Havaalanı iç hatların önünden 32 TL karşılığından HAVAŞ otobüsü ile Sakarya Parkı, Otogar, Akdeniz Üniversitesi, Kemer otobüs durağı gibi konumlara ulaşabilirsiniz.